Wiele się działo, czyli Ogólnopolski Tydzień Kariery w CKPiDN w Mielcu

Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu  w partnerstwie z  Agencją Rozwoju Przemysłu S. A. Europark Mielec, Specjalną Strefa Ekonomiczna włączył się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery (OTK) organizowanego corocznie przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej. W tym roku OTK odbył się w dniach 17-23 października br., i przebiegał pod hasłem: Złap za stery do swojej kariery.  W ramach OTK przygotowaliśmy wiele aktywności przygotowanych we współpracy z:

  • Agencją Rozwoju Przemysłu S. A. Europark Mielec, Specjalną Strefą Ekonomiczną;
  • Powiatowym Urzędem Pracy w Mielcu;
  • wydawnictwem edukacyjnym PROGRA;
  • Młodzieżowym Centrum Kariery przy Ochotniczym Hufcu Pracy w Dębicy;
  • Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Rzeszowie Filią w Mielcu;
  • szkołami ponadpodstawowymi w Mielcu;
  • Przedszkolem nr 12 im. Marii Konopnickiej w Mielcu;
  • Szkołą Podstawową w Czerminie.

logaotk

Wśród aktywności OTK znalazły się: wycieczki edukacyjne do firm w rejonie Mielca; wykłady i prezentacje; dni otwarte dla młodzieży w Powiatowym Urzędzie Pracy w Mielcu, spotkania z przedstawicielami różnych zawodów, wykonanie prac plastycznych prezentujących zawody przez dzieci z przedszkoli w powiecie mieleckim, zorganizowanie wystawy publikacji z zakresu doradztwa zawodowego w szkole, wykonanie przez szkoły ponadpodstawowe wizytówek  prezentujących ich ofertę edukacyjną.

W obchodach OTK wzięli udział zainteresowani nauczyciele, szkolni doradcy zawodowi, pedagodzy z powiatu mieleckiego.  Poniżej, pokrótce przedstawiamy wydarzenia i efekty zorganizowanych aktywności.

Wydarzenia:

Firmy z rejonu Mielca zorganizowały wycieczki dla grup uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

ELDAN Sp. z o. o.

ENERGIA EURO PARK Sp. z o.o.

Enervigo Sp. z o.o.

Melex Sp. z o. o.

Raben Polska Logistics Sp. z o. o.

Remog Polska Sp. z o.o.

Retech Sp. z o. o.

Spiroflex Sp. z o. o.

Tarapata Sp. z. o.

TEXEN POLAND Sp. z o.o.

Wybrane firmy odwiedziły szkoły: Szkoła Podstawowa z Otałęży, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Ignacego Łukasiewicza w Mielcu w Mielcu, Szkoła Podstawowa w Czajkowej.


Karty Wyboru PROFESKI - prezentacja narzędzia pracy szkolnego doradcy zawodowego:

Prezentacja narzędzia pracy dla szkolnych doradców zawodowych, wsparcie indywidualnego doradztwa zawodowego dla uczniów, szkolenie on-line,  17.10. 2022 r. godz. 16.30 - 17.30, PROGRA Sp. z o.o.

Prezentacja 1 PDF >>>

Prezentacja 2 PDF >>>

 

Gdy będę dorosły zostanę … - galeria prac plastycznych prezentujących różne zawody, wykonane przez dzieci z przedszkoli w powiecie mieleckim


Przygotowani na jutro – szkoła jako laboratorium kompetencji,

Wykład on-line: Przygotowani na jutro – szkoła jako laboratorium kompetencji, 19.10.2022 r. godz. 17.00-18.00, dr Tomasz Knopik, UMCS w Lublinie.

Prezentacja PDF >>>


Moja ścieżka do zawodu – wzory i przykłady Indywidualnych Planów Działania dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych

Szkolenie on-line:  Moja ścieżka do zawodu – wzory i przykłady Indywidualnych Planów Działania dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, 20.10.2022 r. godz. 14.30-15.15, Sławomir Wiktor, doradca zawodowy,  Młodzieżowe Centrum Kariery przy OHP w Dębicy.

INDYWIDUALNY PLAN DZIAŁANIA - RÓWNI NA RYNKU PRACY PDF >>>

IPD Gwarancje dla Młodziezy PDF >>>

Portfolio kariery - do samodzilenej pracy absolwenta PDF >>>


Dni otwarte dla młodzieży - Powiatowy Urząd Pracy w Mielcu, 18-19.10.2022 r. godz. 9.00-14.00


Wędrówka po ścieżce zawodów przyszłości - spotkania z przedstawicielami różnych zawodów i firm, Szkoła Podstawowa w Czerminie

Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Czerminie czynnie włączyła się w Ogólnopolski Tydzień Kariery. Dzięki aktywności pani pedagog i wychowawców klas zostały zorganizowane spotkania z:

[07.10.2022]
a) lokalnymi przedstawicielami firm – p. Jolantą Jeż - właścicielką Salonu Fryzjerskiego „Jolka”, p. Krystianem Rybakiem – właścicielem firmy gastronomicznej „Bagatella” oraz z p. Grzegorzem Lesiem - właścicielem firmy produkcyjnej „Meritum”. Młodzież poznała ścieżkę kariery i drogę do sukcesu zaproszonych gości;

[18.10.2022]
b) P. Anną Kulig – fizjoterapeutką oraz p. Joanną Żołądź - ratowniczka medyczną, podczas tego spotkania uczniowie i uczennice klas ósmych mieli okazję wysłuchać ciekawych informacji na temat tych zawodów. Liczne pytania do pań świadczyły o dużym zainteresowaniu tymi profesjami.

25 listopada obie ósme klasy uczestniczyły w wycieczce do Zakładu LASERMET w Gawłuszowicach w ramach poznawania różnych zawodów. Uczniowie dowiedzieli się od pracowników firmy, jak wygląda droga od projektu, modelowania w 3D do wykonania gotowego produktu. Dowiedzieli się również , jak wycina się laserowo, precyzyjnie gnie blachę czy wykonuje obróbkę skrawaniem. Mogliśmy oglądać cały proces na pięknej nowej hali, wyposażonej w nowoczesne maszyny. Otrzymaliśmy pamiątkowe prezenty i bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły na lekcje. Wyjazd odbył się dzięki zaangażowaniu Pani mgr Marceliny Stali oraz wychowawcom klas ósmych Pani mgr Małgorzaty Leś i Pana mgr Krzysztofa Jagusiaka.

Doradca metodyczny z historii i wos
Ryszarda Kryczka

 


Pliki do pobrania:

Wizytówki szkół ponadpodstawowych w Mielcu - prezentacje oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych w powiecie mieleckim

I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Mielcu PDF >>

II Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Mielcu PDF >>>

Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu PDF >>>

Zespół Szkół Technicznych w Mielcu PDF >>>

Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu PDF >>>

Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu PDF >>>

V  Liceum Ogólnokształcące  w Mielcu PDF >>>

------

Rola Powiatowego Urzędu Pracy w obecnych realiach rynku pracy - prezentacja PDF >>>

-------

Ogólnopolski Tydzień Kariery „Złap za stery do swojej kariery” – spotkania w Bibliotece Pedagogicznej w Mielcu.

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie  Filia w Mielcu przy PZPW w Rzeszowie włączyła się w działania zaproponowane przez Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu – bibliotekarze przygotowali zestawienie bibliograficzne oraz wystawę publikacji pt. „Złap za stery do swojej kariery”.

Wystawa, której celem była promocja zbiorów biblioteki i pomoc młodzieży szkolnej w zdobyciu informacji przed wyborem drogi życiowej, prezentowana była w bibliotece w dniach 17-28.10.2022 r.

Dla osób poszukujących wiadomości związanych z zawodem, pracą i karierą dostęp do zasobów biblioteki był źródłem informacji i inspiracji. W dniu 27.10.22 r. odwiedzili nas  uczniowie klasy maturalnej Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu pod opieką nauczycieli: Bogumiły Starzyk i Iwony Kopera. Z wystawy skorzystali również inni użytkownicy biblioteki: nauczyciele, studenci, uczniowie.

 „Złap za stery do swojej kariery” - zestawienie bibliograficzne PDF >>>

 

Dziękujemy przedstawicielom instytucji, którzy włączyli się w organizację Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w CKPiDN w Mielcu, a beneficjentów zapraszamy za rok.

Kontakt

Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu


ul. Wojska Polskiego 2B, 39-300 Mielec
tel. (fax): 17 788 51 94, 17 788 51 95,

e-mail sekretariat: ckp@ckp.edu.pl

CKPiDN jest wpisane do
Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod nr 2.18/00054/2010
i do Rejestru Agencji Zatrudnienia pod nr 6991

Godziny otwarcia

 

Poniedziałek 7:30-15:30
Wtorek 7:30-15:30
Środa 7:30-15:30
Czwartek 7:30-15:30
Piątek 7:30-15:30

 

NIP: 817-21-54-704
REGON: 690481700